Francis Weber

DRAHÁ LEGRACE
(Cher Trésor)

Nemusíte mít peníze, stačí když si lidi myslí, že je máte.

fotogalerie


osoby a obsazení


Francois Pignon Josef Carda / Pavel Kikinčuk
Marie, bývalá manželka Vlasta Žehrová / Kamila Špráchalová
Maurin, bankéř Martin Zahálka  
Toulouse, finanční kontrolor Jan Čenský / Jan Šťastný
Christine, designerka Eva Čížkovská
Olga, sousedka – společnice Barbora Šťastná Petrová
Jonville, bohatý kmotr Ladislav Županič / Miloslav Mejzlík

Režie Petr Kracik

Překlad Alexander Jerie
Kostýmy Kája Pavlíček
Technici Petr Mrázek, Václav Skalník, Jiří Beneš,
Aleš Hanzlíček, Lubomír Loubal

 

Objednávka představení

Délka představení s přestávkou
cca 2 hodiny 


produkce
Agentura HARLEKÝN s.r.o.
Jana Hanzlíčková

Kde toto představení uvádíme:
26. 6. TANVALD Kino Jas; 3. 7. LUHAČOVICE Divadlo; 4. 7. OSTRAVICE Hotel Freud; 5. 7. HÁJ VE SLEZSKU Mlýn vodníka Slámy; 23. 7. ČESKÉ BUDĚJOVICE DK Metropol; 24. 7. PRAHA Letní scéna Harfa

Podrobnosti viz Program.

Zoufalý Francois Pignon je už dlouho nezaměstnaný a doma ani v bance nemá ani korunu. Aby se zachránil a ukázal všem, že ještě existuje, pošle na sebe daňovou kontrolu. Pod heslem „každý, kdo něco skrývá, je zajímavý a když jde o peníze, je ještě zajímavější“ se kolem něho strhne série neuvěřitelných situací. Najednou se o něho začnou zajímat úplně všichni, dokonce se stane neodolatelným pro ženy! A ještě je tu pohádkově bohatý kmotr Jonville, kterému Pignon hlídá byt. Kuriózní  akce nakonec přinese nečekané plody.

Veberova brilantní hra je volným pokračováním jeho slavného Blbce k večeři.

Hra Drahá legrace (Cher trésor) se v roce 2012 a 2013 hrála s úspěchem v divadle Théâtre des Nouveautés.
V hlavní roli zoufalého Pignona exceloval Gérard Jugnot, který byl již několikrát nominován na cenu César za nejlepšího herce.

 

Tiskové foto a plakát ke stažení (další foto na požádání zašleme)

 


Francis Veber   
(narozen 1937 v Neuilly nad Seinou) francouzský divadelník
a filmař - herec, dramatik, scenárista, režisér a producent.

Pochází z umělecké rodiny,  jeho předkové byli spisovatelé a scenáristé. Jeden z nejtalentovanějších francouzských tvůrců, který se úspěšně prosadil i v Hollywoodu.
U nás je znám jako autor kultovních taškařic s Pierre Richardem (Kopyto, Hračka, Otec a otec, Velký blondýn s červenou botou.  Další hvězda, která se objevuje v jeho filmech je např. Gerard Depardieu.  V hlavě Francise Vebera se zrodil úžasný agent Bob Saint-Clair a neúspěšný spisovatel Francois Merlén z filmu Muž z Acapulca. Je také spoluautorem scénáře k filmu Klec bláznů z roku 1978 s nominací na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář. Nicméně pravděpodobně vůbec nejúspěšnějším se stal snímek Blbec k večeři z roku 1998, který byl  v šesti kategoriích nominován na Césara.

Petr Kracik    
(narozen 1958 v Trutnově) režisér

V letech 1975 až 1977 studoval herectví na Lidové konzervatoři a v letech 1980
až 1986 režii na DAMU. Po angažmá v tehdejším Divadle E. F. Buriana přišla záhy nabídka na místo režiséra v Divadle pod Palmovkou, kde se zanedlouho stal uměleckým šéfem a od roku 1992 do roku 2013 také ředitelem.

Na domovské scéně režíroval např. Tragický příběh Hamleta, dánského prince, Steinbeckovo O myších a lidech, Ibsenova Peera Gynta, Brechtova Pana Puntilu a jeho služebníka Mattiho, Molièrova Dona Juana, Williamsovu Kočku na rozpálené plechové střeše, Kohoutova Ubohého vraha, Rostandova Cyrana z Bergeracu, O'Neillův Smutek sluší Elektře, Boltovo Ať žije královna!

Spolupracoval také s dalšími českými a moravskými divadly – především s Divadlem na Vinohradech (A. Strinberg - Královna Kristina, L. Hellmanová - Podzimní zahrada, F. Schiller – Valdštejn, N. Simon – Drobečky z perníku aj.), s pražským Národním divadlem (J. K. Tyl – Paličova dcera), s Městským divadlem Brno (M. J. Lermontov – Maškaráda) a s Východočeským divadlem v Pardubicích (R. Planchon – Tři mušketýři, A. Jirásek – Vojnarka,
A. Casona – Jitřní paní).

Vytvořil také řadu inscenací v žánru hudebního divadla: v Divadle pod Palmovkou inscenoval např. Dvořákova
a Wenigova Čerta a Káču, Brechtovu a Weillovu Krejcarovou operu, v Hudebním divadle Karlín režíroval Straussova Netopýra, Kalmánovu Hraběnku Maricu a Lehárovu Zemi úsměvů, v Městském divadle Brno Zolův, Uhdeův a Štědroňův muzikál Nana či Dogovy a Lotjanuovy Cikáni jdou do nebe, v Divadle Milénium Blažkovy a Rychmanovy Starce na chmelu a v Ústí nad Labem Dvořákova Jakobína.na začátek stránky