DÁMSKÁ ŠATNA Arnošt Goldflam

Novinky
DÁMSKÁ ŠATNA

Délka představení
105 minut s přestávkou

Představení Divadla U Valšů Premiéra 27. 11. 2017

harlekyn-agentura

Jestlipak víte, která místnost v divadle je opravdu ta nejdůležitější a kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí?

Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je právě dámská šatna.

 

Osoby a obsazení
Líza Daniela Kolářová 
Truda Dana Batulková 
Marie Evellyn Pacoláková 
Klára Petra Tenorová

Režie Arnošt Goldflam

Scéna a kostýmy Petra Goldflamová – Štětinová 
Hudební spolupráce Milan Potoček
Technici  Petr Mrázek, Roman Douda, 
               Luděk Pangrác, Robert Matoušek 


 

Kde toto představení uvadíme

02.10. TÝN NAD VLTAVOU MěDK Sokolovna 13.10. BRNO KC Semilasso 20.10. LOUNY Vrchlického divadlo 10.11. PROSTĚJOV Městské divadlo

Podrobnosti v programu

Skrze setkání a rozhovory v divadelní šatně dává komedie nahlédnout do osudů čtyř hereček. Do života Marie právě vstupuje nový muž, prožívá počáteční okouzlení i následné rozčarování. Trudu s malou dcerou zase již po několikáté opouští manžel. Mladičká Klára přirozeně touží po roli, divadelním růstu i úspěchu. Nejstarší Líza řeší v obecnější rovině smysluplnost hereckého poslání. Ve čtyřech generačních rovinách lze paralelně sledovat často provázané osobní i profesní události.

Komedie skvěle poodhaluje jindy tak skryté atraktivní prostředí divadelního zákulisí. Netřeba příliš zdůrazňovat, 
že u autora není o situační humor nouze,. Dámská šatna vybízí diváky, aby si představení užili a odcházeli dobře naladěni. Umění všech čtyř představitelek k tomu dává dost důvodů, stejně jako hra samotná.

 

 

Slovo autora   

"Já rád, píšu pro ženy, pro herečky. Jednak proto, abych se v nich vůbec vyznal a pak taky proto, že jsem si oblíbil jejich myšlení, reakce, jejich životy. Vždyť ony se jednak učí texty, zkouší, pak hrají v divadle, čili dělají svou náročnou práci, doma pak se často starají o děti, domácnost, často i manžela a přece zůstávají krásné, přemýšlivé, výborné herečky- a my, muži jim ani mnohdy nestačíme! A to možná toho zdaleka neděláme tolik, co ony. Proto jsem napsal Dámskou šatnu. Jako poděkování herečkám za jejich snahu, péči, práci, starosti, za všechno - zvláště herečkám na oblasti,... Chtěl jsem vyprávět o jejich osudech, jak jsem je za léta divadelního života poznal. Dámská šatna je malý pohled do zákulisí, do každodenních životů a do divadelní práce. Tak snad jsem Vám ty herečky maličko přiblížil, lidsky i profesně, a Vy je poznáte tak, jak jste je doposud možná ani neznali. 
A ještě mám malou naději, že se i trošku pobavíte!"

Váš Arnošt Goldflam