DÁMSKÁ ŠATNA Arnošt Goldflam

Novinky
DÁMSKÁ ŠATNA

Délka představení
105 minut s přestávkou

Představení Divadla U Valšů Premiéra 27. 11. 2017

harlekyn-agentura

Jestlipak víte, která místnost v divadle je opravdu ta nejdůležitější a kde se všechno určuje, probírá, ovlivňuje, posuzuje a rodí?

Tím tajemným, mystickým a vzrušujícím místem je právě dámská šatna.

 

Osoby a obsazení
Líza Daniela Kolářová 
Truda Dana Batulková 
Marie Evellyn Pacoláková 
Klára Petra Tenorová

Režie Arnošt Goldflam

Scéna a kostýmy Petra Goldflamová – Štětinová 
Hudební spolupráce Milan Potoček
Technici  Petr Mrázek, Roman Douda, 
               Luděk Pangrác, Robert Matoušek 


 

Skrze setkání a rozhovory v divadelní šatně dává komedie nahlédnout do osudů čtyř hereček. Do života Marie právě vstupuje nový muž, prožívá počáteční okouzlení i následné rozčarování. Trudu s malou dcerou zase již po několikáté opouští manžel. Mladičká Klára přirozeně touží po roli, divadelním růstu i úspěchu. Nejstarší Líza řeší v obecnější rovině smysluplnost hereckého poslání. Ve čtyřech generačních rovinách lze paralelně sledovat často provázané osobní i profesní události.

Komedie skvěle poodhaluje jindy tak skryté atraktivní prostředí divadelního zákulisí. Netřeba příliš zdůrazňovat, 
že u autora není o situační humor nouze,. Dámská šatna vybízí diváky, aby si představení užili a odcházeli dobře naladěni. Umění všech čtyř představitelek k tomu dává dost důvodů, stejně jako hra samotná.

 

 

Slovo autora   

"Já rád, píšu pro ženy, pro herečky. Jednak proto, abych se v nich vůbec vyznal a pak taky proto, že jsem si oblíbil jejich myšlení, reakce, jejich životy. Vždyť ony se jednak učí texty, zkouší, pak hrají v divadle, čili dělají svou náročnou práci, doma pak se často starají o děti, domácnost, často i manžela a přece zůstávají krásné, přemýšlivé, výborné herečky- a my, muži jim ani mnohdy nestačíme! A to možná toho zdaleka neděláme tolik, co ony. Proto jsem napsal Dámskou šatnu. Jako poděkování herečkám za jejich snahu, péči, práci, starosti, za všechno - zvláště herečkám na oblasti,... Chtěl jsem vyprávět o jejich osudech, jak jsem je za léta divadelního života poznal. Dámská šatna je malý pohled do zákulisí, do každodenních životů a do divadelní práce. Tak snad jsem Vám ty herečky maličko přiblížil, lidsky i profesně, a Vy je poznáte tak, jak jste je doposud možná ani neznali. 
A ještě mám malou naději, že se i trošku pobavíte!"

Váš Arnošt Goldflam