DRAHÁ LEGRACE Francis Veber

Novinky
DRAHÁ LEGRACE

Délka představení
s přestávkou cca 2 hodiny

premiéra 25.9.2019 v Praze Divadlo U Hasičů

harlekyn-agentura

Nemusíte mít peníze, stačí, když si lidi myslí, že je máte.

Francouzská komedie od autora úspěšného Blbce k večeři.

Osoby a obsazení
Francois Pignon Josef Carda / Pavel Kikinčuk
Marie, bývalá manželka Vlasta Žehrová / Kamila Špráchalová
Maurin, bankéř Martin Zahálka  
Toulouse, finanční kontrolor Jan Čenský / Jan Šťastný
Christine, designerka Eva Čížkovská
Olga, sousedka – společnice Barbora Šťastná Petrová
Jonville, bohatý kmotr Miloslav Mejzlík

Režie Petr Kracik

Překlad Alexander Jerie 
Kostýmy Kája Pavlíček
Scéna Petr Kracik
Výtvarná spolupráce Renáta Štefková
Produkční spolupráce Eva Čížkovská 
Technici Petr Mrázek, Václav Skalník, Jiří Beneš,
Aleš Hanzlíček, Sebastian Ečer, Lubomír Loubal

Kostymérky Helena Konarovská, Petra Masopustová
Produkce Agentura HARLEKÝN

 

Kde toto představení uvadíme

11.03. DIVADLO U HASIČŮ Praha

Podrobnosti v programu

Zoufalý Francois Pignon je už dlouho nezaměstnaný a doma ani v bance nemá ani korunu. Aby se zachránil a ukázal všem, že ještě existuje, pošle na sebe daňovou kontrolu. Pod heslem „každý, kdo něco skrývá, je zajímavý a když jde o peníze, je ještě zajímavější“ se kolem něho strhne série neuvěřitelných situací. Najednou se o něho začnou zajímat úplně všichni, dokonce se stane neodolatelným pro ženy! A ještě je tu pohádkově bohatý kmotr Jonville, kterému Pignon hlídá byt. Kuriózní  akce nakonec přinese nečekané plody.

Veberova brilantní komedie je volným pokračováním jeho slavného Blbce k večeři.

Hra Drahá legrace (Cher trésor) se v roce 2012 a 2013 hrála s úspěchem v divadle Théâtre des Nouveautés. 
V hlavní roli zoufalého Pignona exceloval Gérard Jugnot, který byl již několikrát nominován na cenu César za nejlepšího herce.

 

Francis Veber   

(narozen 1937 v Neuilly nad Seinou) francouzský divadelník 
a filmař - herec, dramatik, scenárista, režisér a producent.

Pochází z umělecké rodiny,  jeho předkové byli spisovatelé a scenáristé. Jeden z nejtalentovanějších francouzských tvůrců, který se úspěšně prosadil i v Hollywoodu. 
U nás je znám jako autor kultovních taškařic s Pierre Richardem (Kopyto, Hračka, Otec a otec, Velký blondýn s červenou botou.  Další hvězda, která se objevuje v jeho filmech je např. Gerard Depardieu.  V hlavě Francise Vebera se zrodil úžasný agent Bob Saint-Clair a neúspěšný spisovatel Francois Merlén z filmu Muž z Acapulca. Je také spoluautorem scénáře k filmu Klec bláznů z roku 1978 s nominací na Oscara za nejlepší adaptovaný scénář. Nicméně pravděpodobně vůbec nejúspěšnějším se stal snímek Blbec k večeři z roku 1998, který byl  v šesti kategoriích nominován na Césara.


Petr Kracik    

(narozen 1958 v Trutnově) režisér

V letech 1975 až 1977 studoval herectví na Lidové konzervatoři a v letech 1980 
až 1986 režii na DAMU. Po angažmá v tehdejším Divadle E. F. Buriana přišla záhy nabídka na místo režiséra v Divadle pod Palmovkou, kde se zanedlouho stal uměleckým šéfem a od roku 1992 do roku 2013 také ředitelem. 

Na domovské scéně režíroval např. Tragický příběh Hamleta, dánského prince, Steinbeckovo O myších a lidech, Ibsenova Peera Gynta, Brechtova Pana Puntilu a jeho služebníka Mattiho, Molièrova Dona Juana, Williamsovu Kočku na rozpálené plechové střeše, Kohoutova Ubohého vraha, Rostandova Cyrana z Bergeracu, O'Neillův Smutek sluší Elektře, Boltovo Ať žije královna!

Spolupracoval také s dalšími českými a moravskými divadly – především s Divadlem na Vinohradech (A. Strinberg - Královna Kristina, L. Hellmanová - Podzimní zahrada, F. Schiller – Valdštejn, N. Simon – Drobečky z perníku aj.), s pražským Národním divadlem (J. K. Tyl – Paličova dcera), s Městským divadlem Brno (M. J. Lermontov – Maškaráda) a s Východočeským divadlem v Pardubicích (R. Planchon – Tři mušketýři, A. Jirásek – Vojnarka, 
A. Casona – Jitřní paní).

Vytvořil také řadu inscenací v žánru hudebního divadla: v Divadle pod Palmovkou inscenoval např. Dvořákova 
a Wenigova Čerta a Káču, Brechtovu a Weillovu Krejcarovou operu, v Hudebním divadle Karlín režíroval Straussova Netopýra, Kalmánovu Hraběnku Maricu a Lehárovu Zemi úsměvů, v Městském divadle Brno Zolův, Uhdeův a Štědroňův muzikál Nana či Dogovy a Lotjanuovy Cikáni jdou do nebe, v Divadle Milénium Blažkovy a Rychmanovy Starce na chmelu a v Ústí nad Labem Dvořákova Jakobína.

 

Generální partner:

www.autasuper.eu
FCB: https://www.facebook.com/AutaSuper/
instagram: @autasuper tel: +420 723 003 300


Partneři: