TŘI NA LAVIČCE Aldo Nicolaj

Novinky
TŘI NA LAVIČCE

Premiéra 13. 9. 1999

harlekyn-agentura

Trochu veselé, trochu smutné, jako v životě
a skvělý herecký koncert.

osoby a obsazení

Ambra Květa Fialová
Silvestr Petr Nárožný
Luigi Ladislav Trojan

Režie Pavel Háša

Hudba Petr Mandel
Scéna Milan Čech
Překlad Jan Makarius
Technická spolupráce Luboš Loubal

Touha po dobrodružství je v každém z nás, bez ohledu na věk. Bručoun Silvestr a rezignovaný Luigi se chystají jako za klukovských let na dlouhou cestu, daleko od domova. Na scénu ale vstoupí bývalá učitelka, slečna Ambra.

Tak začíná hra, která je z autorovy tvorby snad nejtypičtější pro jeho umění dialogu a zaznamenala největší úspěch a širokou odezvu. Je v ní znepokojivé světlo velké mravní myšlenky. Aby se stárnoucí člověk dokázal udržet člověkem, je to těžká a vysilujicí vojna. V ní prakticky ztrácí zdraví, paměť a autoritu. Bojuje, aby si udržel místo na výsluní svých nejbližších, a když ne lásku, tak aspoň trochu pozornosti, porozumění a ohledů..... Přitom osamělost starých, jejich úzkosti a někdy i chudoba se týkají především generace nastupující, neboť takové stáří, jaké vytvářejí děti pro své rodiče dnes, čeká zítra i je.

Z ohlasů diváků a pořadatelů

Dobrý den,
chtěla bych touto cestou poděkovat Vaší agentuře za představení "Tři na lavičce", které jsem měla možnost vidět v sobotu v Horáckém divadle Jihlava. Jsem abonentkou jihlavského divadla a ráda si občas zajdu i na zájezdová představení. To sobotní předčilo veškeré mé očekávání. Výkony herců byly skvělé, v divadle panovala příjemná atmosféra.Ještě jednou Vám moc děkuji za krásný kulturní zážitek a přeji Vám mnoho dalších úspěšných her a spokojených diváků.

S pozdravem Renata Rychtecká, Jihlava

Vážený pane Hanzlíčku,
rád bych Vám chtěl poděkovat za nádherné představení „Tři na lavičce“. Bylo to úžasné a všichni diváci byli spokojení i přes drobný technický problém, /praskla žárovka v lampě/. O hereckých výkonech se nebudu ani zmiňovat,
protože nenalézám slov. Sokolovna byla plná / 150 diváků/. Prosím, sdělte naší plnou spokojenost všem hercům i panu technikovi.
Těším se na další spolupráci.

S pozdravem Lumír Cheryn, Zborovice

Dobrý den,
s manželem jsme častými hosty Divadla v Horních Počernicích a včera večer jsme zhlédli hru nastudovanou Vaší společností "Tři na lavičce". Chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělé herecké výkony p. Fialové, p. Trojanovi a p. Nárožnému. Již delší dobu nás nic tak neoslovilo místy smích, místy pláč. Ještě jednou děkujeme za nezapomenutelný zážitek a přejeme vystupujícím pevné zdraví a mnoho dalších krásných rolí.

Se srdečným pozdravem manželé Žatecký