ŠTIKA K OBĚDU Wolfgang Kohlhaase a Rita Zimmerová

Novinky
ŠTIKA K OBĚDU

Délka představení
s přestávkou cca 2 hodiny

Premiéra 15. 5. 1997

harlekyn-agentura

Hrůzostrašná komedie o tom,
že kdo jinému jámu kopá...

osoby a obsazení

Cecílie Heckendorfová Květa Fialová 
Šarlota Heckendorfová Libuše Švormová 
Klementýna Heckendorfová Naďa Konvalinková 
Rudolf Moosdenger, jejich sluha Václav Postránecký

Režie Pavel Háša

Scéna Milan Čech 
Výtvarná spolupráce Vladimír Jiránek
Kostýmy Tereza Bartáková T studio 
Hudba Josef Pech 
Překlad a úprava Ota Ornest 
Technická spolupráce Luboš Loubal

Podceňovat sluhy se nevyplácí

„Slyšte, mládenci a panny krásné, starou píseň v novém vydání.
Když ji zpívám, obecenstvo žasne, někdy se i vzbudí ze spaní.“

Tato kramářská píseň provází celý “hrůzostrašný” příběh o vysoce podivuhodné aféře, k níž došlo léta Páně 1838 na venkovském sídle nedaleko města Neuruppinu. Tři obstarožní sestry Heckendorfovy, Cecílie (Květa Fialová), Šarlota (Libuše Švormová) a Klementína (Naďa Konvalinková) bohaté majitelky akcií proslulého pivovaru, se jako vždy na léto uchylují do svého venkovského sídla. Každá z nich má docela jinou letoru, ale všechny tři jsou staré panny. Je tu s nimi ovšem věrný Rudolf (Václav Postránecký), který zastává ve službách, jež trvají už třicet let, “holku pro všechno”. Stěhuje nábytek, nosí kufry, nakupuje, vaří, obsluhuje a poskytoval i služby zcela intimního rázu, které slečny zavazovaly... . A tu náhle Rudolf trvá na tom, aby své závazky splnily a sestry dojdou k závěru, že se ho musí zbavit. Jenže - kdo jinému jámu kopá...


Ohlasy diváků a pořadatelů

Vážený pane Hanzlíčku,
představení „Štika k obědu“ 15. března se velmi líbilo a všichni se moc bavili. Na jevišti se odehrál herecký koncert vynikajících umělců v čele s panem Postráneckým.

Děkujeme.
Lumír Cheryn

Dobrý den pane Hanzlíčku,
chtěla bych velmi srdečně poděkovat za včerejší představení v našem městě. Byl to opravdu fantastický zážitek, který naše občany potěšil. Po tragické události, která se u nás stala, se lidé skvěle bavili a alespoň na chvíli zapomněli...I váš technik zaslouží velkou pochvalu, byl moc šikovný. Ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci.

S pozdravem
Skrzyžalová Lucie, Petřvald , březen 2009

V hrůzostrašné komedii Štika k obědu se chystáte téměř po čtyřsté vraždit.
Napadlo Vás to někdy i ve skutečnosti?

Květa Fialová
"Poprvé jsem chtěla ve svých mladých letech zavraždit svého muže - kuchyňským nožem - ale pak jsem se raději rozvedla. Teď dávám přednost jedu."

Naďa Konvalinková
"Jen jednou. Chtěla jsem zabít Jiřího Lábuse, když mi do porodnice přišly telegramy s blahopřáním k narození Karolíny od Husáka, Bilaka, Indry a Kabrhelové. Nemluvila tam se mnou ani noha."

Libuše Švormová
"Doopravdy asi ne"

Václav Postránecký
"Kdysi jsem uvažovol o vraždě ministra kultury. Ale upustil jsem od toho, protože i tak se choval ke kultuře, jako by byl mrtev."