POLIB TETIČKU aneb Nikdo není bez chyby Simon Williams

Novinky
POLIB TETIČKU aneb Nikdo není bez chyby

Délka představení
s přestávkou cca 2 hodiny

Premiéra 12.10. 2015 představení Divadla U Valšů

harlekyn-agentura

Brilantně napsaná anglická komedie


Osoby a obsazení             

Leonard Jan Čenský
Harriet Miroslava Pleštilová 
Gus Pavel Nový nebo Karel Vlček
Didi Eliška Jansová nebo Hana-Marie Maroušková nebo Magdalena Kuntuvá

Režie Jan Novák

Překlad Renata Menclová
Scéna Michal Hess
Kostýmy Josef Jelínek
Technická spolupráce Petr Mrázek, Roman Douda
Doprava Lubomír Loubal, Aleš Hanzlíček, Jiří Beneš


 


Nesmělý statistik Leonard žije po rozvodu v Londýně s pubertální dcerou Didi a se svým svérázným otcem Gusem. Toho se marně snaží dostat do domova důchodců, nikde ho nechtějí. Nevěnuje se pouze číslům, ale tajně píše milostný román, aby si přivydělal. Pod ženským pseudonymem zašle text atraktivní vydavatelce Harrietě, která vydává pouze díla od žen. Ta se rozhodne s “úspěšnou autorkou“ setkat a knihu ji vydat. Honorář je velice lákavý a Leonard musí tudíž něco příhodného vymyslet. Bravůrně se tím rozehrává nespoutaný děj plný převleků, svěžího humoru i nezbytného milostného motivu.

ČENSKÝ SI ŽENSKOU ROLI PO BOKU PLEŠTILOVÉ UŽÍVÁ

Děti ho znají jako prince, starší generace mu neřeknou jinak než doktor Suchý. Jenže Jan Čenský zahodil bílý plášť i královskou korunu a nasoukal se do sukně! „Jsem žena a muži jsou příšerní lumpové,“ křičí zvýšeným hláskem herec a pomrkává přitom na kolegyni Miroslavu Pleštilovou, která mu přitakává. Čenský v květovaných šatech a elegantní šedivé paruce řádí na jevišti pražského Divadla U Valšů v bláznivé komedii Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby. „Něco takového jsem si zkusil opravdu poprvé,“ přiznal herec přijímající gratulace. 

Aha pro ženy 28.10.2015

 

Z OHLASŮ DIVÁKŮ

Datum 13. 12. 2017

Dobrý den, paní Hanzlíčková, prosíme Vás o předání poděkování hercům za jejich výborný herecký výkon, který předvedli v Rožnově pod Radhoštěm v představení Polib tetičku. Všem našim zaměstnancům se hra moc líbila, pan Čenský v roli tetičky byl úžasný a ostatní mu skvěle sekundovali. Moc jsme se bavili a pokud budeme příště něco podobného organizovat, určitě se na Vás opět obrátíme.

Karla Kubáňová LISS, a.s. 

Datum 17 10. 2019

Vážená a milá paní Hanzlíčková, včera, tj. 15. 10.,  jsme v našem kulturním centru Nová Beseda v Klánovicích uváděli divadelní představení Polib tetičku aneb Nikdo není bez chyby. 

Úžasná komedie, skvělé herecké výkony. Sál se otřásal smíchem, diváci odcházeli zrelaxovaní a velmi spokojeni. I technikům patří velká pochvala, dokázali si poradit s naším menším prostorem a postavili krásnou scénu. 

Moc děkujeme všem účinkujícím za hezký divadelní večer a Vám za milou a profesionální spolupráci a těšíme se na další!

Z klánovické Nové Besedy zdraví celý tým, tj. Gábina, Petra, Zuzana, Katka a Romana