MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ Eric Assous

Novinky
MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ

Délka představení
cca 120 minut s přestávkou

premiéra 22.9.2021 Divadlo Lucie Bílé

harlekyn-agentura

Jako milionář zklamal. Uspěje jako bezdomovec?
Francouzská komedie.

Osoby a obsazení

Jean Pierre, bývalý manžel Petr Nárožný

Séverine, bývalá manželka Veronika Freimanová

Célia, mladá sekretářka Zuzana Žáková / Anna Kotlíková / Karolína Vágnerová

Guillaume, syn Severine Robert Hájek / Martin Zahálka ml.

Patrice, finanční ředitel Antonín Procházka / Vasil Fridrich

Lebovsky, spisovatel Lucie Zedníčková / Štěpánka Křesťanová

Victoria, bývalá milenka Jeana Pierra Lucie Zedníčková / Štěpánka Křesťanová

Režie Antonín Procházka

Překlad Alexander Jerie
Scéna Renata Štefková
Kostýmy Lenka Polášková
Technici Luboš Loubal, Marián Loubal
Kostymérky  Helena Konarovská, Petra Masopustová
                   
Hana Somsová

Kde toto představení uvadíme

12.06. DIVADLO LUCIE BÍLÉ PRAHA

Podrobnosti v programu

Jako milionář zklamal. Uspěje jako bezdomovec?

Séverinu opustil manžel Jean Pierre před dvaceti lety. Opuštěná a na mizině si založila vlastní vydavatelství, které teď prosperuje. Jednoho dne se tento kdysi světácký ex-manžel objeví před jejími dveřmi, avšak už to není ten arogantní a cynický obchodník, ale zruinovaný muž bez střechy nad hlavou. Jean Pierre přišel, aby se omluvil, a jako nezaměstnaný se vlastně zeptal i na práci.

Séverine se rozhodne dát mu šanci a nabídne mu místo údržbáře! Jean Pierre tak musí překonat svou hrdost, obléct si pracovní uniformu, vzít kartáč a kbelík a přijmout ponížení. Séverine s ním totiž zachází jako s onucí. Ale Jean Pierre není typ, který by se tak rychle poddal.....

 

Z ohlasu diváků a pořadatelů

Dobrý den, paní Hanzlíčková,

dovolte mi, abych Vám ještě jednou poděkovala za úžasné představení Milionový údržbář  8.listopadu v našem divadle. Bylo to skvělé, diváci se moc bavili, výborné herecké výkony, bravurní pan Nárožný, kterého nadšení diváci odměnili potleskem vestoje. Opravdu to byl moc pěkný večer, konečně bez jakýchkoliv omezení. Prosím poděkujte za nás ještě jednou všem účastníkům. Je nám velkou ctí, že jsme u nás mohli pana Nárožného opět po delším čase přivítat a obdivovat jeho herecké UMĚNÍ.

Děkuji Zdena Breuerová Tylovo divadlo

 

Zdravím Jani a moc chci poděkovat za představení 21.10. Miliónový údržbář
bylo to tak milé představení, že mě mrzelo, že skončilo… a před panem Nárožným klobouk dolů…

Těším se na další spolupráci Zuzana Herodesová Jupiter club

 

Dobrý den, pane Hanzlíčku,
komedie MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ 10.května byla super a klobouk dolů před panem Nárožným, co ten tam předváděl, neskutečný. Ještě jednou děkuji a těším se na další spolupráci. 
Eva Píšová MKS Třebíč

 

Chci Vám moc poděkovat za včerejší divadelní představení - Milionový údržbář, který měl u nás obrovský úspěch a všem se představení moc líbilo.Veliký díky panu Nárožnému, paní Freimanové i všem ostatním hercům. Zase jsme po dlouhé době cítila ze všech přítomných tu spokojenost a radost z kulturního života, který se nám teď trochu vytrácí.

Takže ještě jednou velké díky a budeme se těšit na Scény v listopadu.
Monika Dvořáková, Kulturní a informační centrum Benešov, s.r.o.  14.10.2021

Dobrý den pane Hanzličku.

Chci Vám moc poděkovat za vydařené představení MILIONOVÝ ÚDRŽBÁŘ. Bylo vyprodáno  Měl jste pravdu, pan .Narozny je ve formě. a tak se chci zeptat, co bychom mohli s panem Naroznym udělat příští rok.

Děkuji a moc Vás zdravím.
Michal Jancarik 3.9.2021 Zámek Nebilovi 

 

Eric Assous
patří dnes k nejžádanějším fancouzským autorům. Tento filmový a divadelní režisér, scénárista, rozhlasový autor a v neposlední řadě dramatik se narodil v roce 1956 v Tunisu. V roce 1974 se přestěhoval do Francie, kde studoval na Pařížské umělecké akademii. Brzy však začal psát zločinecké romány a rozhlasové hry, pro které byl v roce 1987 uznán za „největší nový rozhlasový talent“. V následujících letech  pracoval pro televizi a psal komedie, od roku 1997 také pro film.

Pro divadlo napsal přes 20 her. Herci jsou unaveni (Les acteurs sont fatigués) se hrálo více jak 500 krát v Comédie Caumartin, Horská dráha (Les montagnes russes) s Alainem Delonem a Astrid Veillonovou s velkým úspěchem v Théâtre Marigny. K nejžádanějším komediím v Paříži dlouhou dobu patřily také  Příbuzné si nevybíráme (Les belles-soeurs čili Švagřičky) a Rodinné tajemství (Secret de famille) s Michelem Sardou a jeho synem Davym. Obě představení byla každý večer beznadějně vyprodaná.

Eric Assous dvakrát vyhrál cenu Prix Moliere (2010 a 2015) a v roce 2014 získal za svou dramatickou tvorbu také Velkou cenu Académie Française.
 

Antonín Procházka 
herec, dramatik, scenárista, divadelní a muzikálový režisér, moderátor.

Vystudoval střední ekonomickou školu v Uherském Hradišti, následně pražskou DAMU, kterou zakončil absolutoriem v roce 1977 a nastoupil do souboru činohry plzeňského DJKT. Jako herec a režisér hostuje na mnoha českých divadelních scénách, mj. v pražském Národním divadle, Hudebním divadle v Karlíně, úspěšně spolupracuje
s filmem, rozhlasem, televizí a dabingem. Patří k nejhranějším českým dramatikům.

K nejznámějším jeho hrám patří např. Klíče na neděli, S tvojí dcerou ne, Holka nebo kluk, Vraždy a něžnosti, Věrní abonenti,j ejichž tématem je nejčastěji krize středního věku spojená s různými manželskými trojúhelníky a touhou po změně a dobrodružství. V poslední době se v jeho textech objevují i politické a společensko kritické motivy
např. Přes přísný zákaz dotýká se sněhu, Celebrity s.r.o., Jednotka intenzivní lásky, Zácpa. Napsal také čtyři hudební komedie. Své hry si většinou sám s úspěchem režíruje. V roce 2013 byla vydána souborná kniha jeho dvanácti her "Nadčasové hry Antonína Procházky".

„Za cíl si kladu vždycky jednu základní věc: aby se lidi bavili. Pořád vymýšlím paradoxní situace a doufám, že co je směšné pro mne, to přijde k smíchu i divákům. Když se potom lidi řehtají (a to bych si přál) a když si při tom smíchu uvědomí, že se smějí věcem, které jsou vlastně k pláči, tak tím líp.“ Antonín Procházka